Ma van a szoptatás világnapja, és indul a szoptatás világhete
Féléves korára csupán a babák fele kap anyatejet Magyarországon, ami bár a világátlaghoz képest jó eredmény, még mindig messze van az elégségestől. Hazánkban az anyák csaknem fele túl hamar abbahagyja a szoptatást.